Banat Girls și-a aflat programul din noua ediție a primei ligi de fotbal feminin.
Echipa din vestul ţării începe noul campionat cu cel mai greu adversar, campioana Universitatea Olimpia Cluj, după care, în prima deplasare, este programată partida cu Csikszereda Miercurea Ciuc.
În acest an se vor disputa 13 din cele 14 runde ale sezonului regulat, ultima urmând să se desfăşoare la începutul lunii martie a anului viitor.
Programul complet al sezonului regulat este următorul:
Etapa 1 (27 august)
Banat Girls – Universitatea Olimpia Cluj
Etapa 2 (3 septembrie)
Csikszereda Miercurea Ciuc – Banat Girls
Etapa 3 (16 septembrie)
Banat Girls – Ladies Târgu Mureș
Etapa 4 (1 octombrie)
CSM Alexandria – Banat Girls
Etapa 5 (8 octombrie)
Banat Girls – Gloria Bistrița
Etapa 6 (15 octombrie)
Politehnica Timișoara – Banat Girls
Etapa 7 (21 octombrie)
Banat Girls – Farul Constanța
Etapa 8 (5 noiembrie)
Universitatea Olimpia Cluj – Banat Girls
Etapa 9 (8 noiembrie)
Banat Girls – Csikszereda Miercurea Ciuc
Etapa 10 (12 noiembrie)
Ladies Târgu Mureș – Banat Girls
Etapa 11 (19 noiembrie)
Banat Girls – CSM Alexandria
Etapa 12 (24 noiembrie)
Gloria Bistrița – Banat Girls
Etapa 13 (10 decembrie)
Banat Girls – Politehnica Timisoara
Etapa 14 (1 martie)
Farul Constanţa – Banat Girls
Liga Naţională de fotbal feminin are în acest sezon un nou format, după retragerea din competiție a finalistei Cupei României, Carmen București.
Cele opt echipe rămase vor juca în noul campionat tur-retur, fiecare cu fiecare.
Apoi, primele patru vor merge în play-off, unde vor juca de două ori tur-retur, iar locurile 5-8 vor ajunge în play-out, unde vor evolua tot în sistem tur-retur de două ori.
Cupa României va avea la rândul ei un format nou.
În tururile preliminarii se va juca eliminatoriu, iar cele mai bune patru echipe din ligile 2 şi 3 vor intra în grupe alături de cele opt formaţii din Liga 1.
Vor fi astfel patru grupe de trei echipe, câştigătoarea fiecărei serii calificându-se în semifinale.