Fundaşul american Darrion Strong a revenit la echipa de baschet SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara.
Jucătorul în vârstă de 29 de ani a sosit astăzi la Timișoara, venind din Cipru, şi intră în programul de pregătire al “leilor” din Banat.
El a mai jucat sub comanda antrenorului Dragan Petricevic în stagiunea 2021-2022.
În acest sezon, Strong a evoluat pentru CSM Galaţi (zece meciuri – opt în campionat şi două în Cupa României) şi AEK Larnaca (şapte partide).
În Cipru a avut o medie de 15.1 puncte pe meci.
El a depăşit de două ori graniţa de 20 de puncte pentru AEK Larnaca.
Recordul este de 28 de puncte în partida cu Keravnos din 15 ianuarie.
Baschetbaliştii alb-violeţi îşi continuă parcursul din Liga Naţionala de Baschet Masculin Mozzart Bet cu meciul de pe teren propriu contra campioanei U-BT Cluj-Napoca (miercuri, ora 18:30).
