Baschetbaliștii alb-violeți joacă astăzi, de la ora 19:00, în deplasare, meciul secund al confruntării cu CSA Steaua Sharks București, pentru locurile 9-12 din Liga Națională de Baschet Masculin.
SCM Politehnica Timișoara s-a impus cu scorul de 85-72, luni seară, în sala “Constantin Jude”, în prima partidă a seriei 2/3.
Așadar, “leii” conduc cu 1-0 la general și pot închide seria cu o victorie astăzi.
În caz contrar, decisivul se va juca marți, la Timișoara.
Nu va evolua Mirel Dragoste, accidentat în primul joc cu Steaua.