Rugbiștii de la SCM USV Timișoara joacă al doilea meci consecutiv pe teren propriu din seria de trei.

Echipa din orașul de pe Bega este pe locul al doilea în campionat și o întâlnește pe CSU Elbi Cluj mâine, de la ora 11:00, pe stadionul “Gheorghe Rășcanu”, intrarea fiind liberă.

Meciul contează pentru ultima etapă din turul campionatului.

Gabriel Rupanu este indisponibil și pentru această partidă.

Pentru o parte a lotului grupării bănățene, acesta este startul unei perioade extrem de încărcate. Marți, la Cluj-Napoca, se va juca a doua etapă a campionatului de rugby în 7, iar în weekend-ul următor este programat derby-ul cu CSM Știința Baia Mare.