Campionatul Național de rugby 7s continuă mâine cu etapa a doua.
Aceasta va avea loc la Cluj-Napoca, pe terenul din Parcul Sportiv Universitar “Prof. dr. Iuliu Hațieganu”.
SCM USV Timisoara face parte dintr-o grupă preliminară (A) ce le mai include pe CSU Arad și Știința Petroșani.
Formația din capitala Banatului va întâlni echipa din Arad cu începere la ora 10:20, iar pe cea din Petroșani de la 11:20.
Semifinale se vor disputa de la 13:40, iar finala este programată la ora 15:40.
SCM USV Timișoara are în lotul pentru această etapă următorii rugbiști: Ionuț Rusu, Kemal Altînok, Robert Murariu, Waisake Raqili, Andrei Mureșan, Luka Archvadze, David Bălan, Ovidiu Neagu, Iliesa Tiqe, Tevita Manumua, Vlad Ciurciun, Marius Simionescu.
Clasament general după prima etapă, desfășurată la Iași, se prezintă în felul următor:
- SCM USV Timișoara – 20p
- CSU ELBI Cluj – 18p
- CS Poli Iași – 16p
- CS Năvodari – 14p
- CSM Galați – 12p
- Sportul Studențesc – 10p
- CSU Phoenix Brașov – 8p
- CSU Arad – 6p
- Știința Petroșani – 4p
- CSU UVT Timișoara – 2p
- CSM Sibiu – 1p
Etapa a treia și totodată ultima a campionatului va avea loc în luna iunie la Timișoara.