Juniorii baschetbalişti sub 13 ani au fost în prim-plan sâmbătă la sala “Constantin Jude”.

SCM Timişoara a organizat o selecţie pentru categoria de vârstă menţionată în vederea alcătuirii unei echipe care va fi înscrisă în următoarea ediţie a Campionatului Naţional U13 de baschet masculin.

Au participat micuţi de la cluburile locale CSŞ Bega, MP Sport, Vest Activ, Jump Sport şi SCM Timişoara.

În baza unor înscrieri prealabile, au fost urmăriţi şi şapte juniori care nu aparţin de structurile sportive menţionate.

După ce au efectuat câteva exerciţii de îndemânare, aceştia au susţinut un meci de verificare, antrenorii de la SCM Timişoara dorind să observe la ce nivel se află.

Alte trei partide au avut loc anterior între echipele cluburilor CSŞ Bega, MP Sport, Vest Activ şi Jump Sport.